10 найкращих ресторанів світу 2010 року

Великобританський ресторан « The Fat Duck»

Коли наближаєшся до будови, в якому знаходиться ресторан The Fat Duck, розумієш, що їжа тут повинна бути дійсно винятковою. Адже не дарма ж у цей заклад, який знаходиться в селі Брей, не далеко від Лондона, користується такою популярністю, що замовляти в ньому столик потрібно за багато місяців. Виглядає будівлю більш ніж скромно, так і внутрішнє оздоблення більше підійшла б ресторану швидкого харчування, а не культового місця. Але ж сюди приїжджають смачно поїсти, а не помилуватися на дизайнерські вишукування.
Шеф-кухар Хестон Блюменталь всі свої страви розробляє, грунтуючись на наукових дослідженнях провідних хіміків світу. Приготована їжа їм це не відображення особистих гастрономічних пристрастей її творця, а матеріальне втілення складних формул. Основна ідея, яка проходить червоною ниткою через всі страви, що подаються в ресторані The Fat Duck, це поєднання несумісних інгредієнтів і смаків (чи правильніше буде сказати інгредієнтів, які в сучасній кулінарії не прийнято використовувати разом). Наприклад, ікра подається з білим шоколадом, а традиційний англійський копчений бекон з морозивом.
Відвідувача The Fat Duck шеф-кухар Хестон Блюменталь і офіціанти намагаються здивувати ще й за допомогою візуально-логічного обману. Гостеві подається страва, що складається з двох скибочок желе червоного і оранжевого кольорів. Офіціант заявляє, що оцінити божественний смак цієї страви можна тільки з'ївши спочатку желе з буряка, а вже потім з апельсина. Довірливий відвідувач спочатку кладе в рот червоне желе і розуміє, що саме воно приготоване з апельсина, у той час як помаранчевий зроблено з буряка.
Одним з найсмачніших страв ресторану The Fat Duck вважається голуб без шкірки з фісташками і фісташкові соусом. Всю сіль цього шедевра в змозі зрозуміти тільки гурман зі стажем. І з певними знаннями в кулінарії. Справа в тому, що смаки Голуб'ятин і фісташок вважаються несумісним. Секрет приготування страви, який шеф-кухар, взагалі-то, і не приховує у тому, що під час приготування голуба загортають у спеціальний сорт консервованого італійського бекону, який називається панацетта. Смак цього бекону, який передається голубиному м'ясу, служить містком до смаку фісташок. Знаходяться прівереди, які вважають, що Хестон Блюменталь марно знімає шкірку з голуба, але навіть вони не відмовляються зайвий раз покуштувати цього ніжного рожевого м'яса.
Раз вже ми торкнулися моментів, за які The Fat Duck можна пожурити, то не забудемо згадати і про те, що меню в цьому ресторані сезонне. Тобто якщо сьогодні в Англії ще не дозріли помідори, то й страви, що містять томати покуштувати не вийде. Хестон Блюменталь вважає, що кухарі, які готують з продуктів, доставлених з іншого континенту, а вже тим більше замінюють деякі інгредієнти на схожі, обманюють своїх клієнтів. Адже людина приходить скуштувати саме ту страву, про який він багато чув або вже їв раніше сам. Не можна підсовувати йому те, що порушує молекулярне рівновагу рецепта.
Що стосується замовлення столика, то в даний момент цього зробити не можна. Ресторан нещодавно був закритий у зв'язку з тим, що близько 14 чоловік, які повечеряли там напередодні, звернулися до лікарні з ознаками отруєння. Хестон Блюменталь тимчасово закрив свій ресторан, до з'ясування причин того, що сталося, не забувши перед цим вибачитися перед постраждалими, і виплатить їм солідні компенсації.

Ось така вивіска у рестрану The Fat Duck