Розвиток туризму в Іспанії

Природні ресурси розвитку туризму в Іспанії

По забезпеченості природними ресурсами Іспанія ніколи не була світовим лідером. Завдяки специфіці економічного розвитку (адже Іспанія була переважно аграрною країною), велика частина земель віддана під пасовища і орні землі. Більшість запасів сировини і корисних копалини Іспанія імпортує з багатших країн (нафта і газ в основному з країн Персидської затоки; вугілля з сусідньої Франції). Проте, в деяких областях країни (в основному, на південному заході і сході) все ж таки розвинена здобич копалин. Вугілля, залізняк, свинець, мідь і ртуть - найважливіші корисні викопні країни, освоєні родовища яких знаходяться на північному побережжі Атлантики. У невеликій кількості розробок здобуваються: уран, меркурий, пірит, флюорит, гіпс, цинк, вольфрам, каолін, поташ.
Іспанія також є світовим лідером по здобичі ртутної і цинкової руди.

Водні ресурси



Річкова мережа Іспанії добре розгалужена. Основу її складає 5 крупних річок. 4 з них несуть свої води в Атлантичний океан (Тахо, Гвадіана, Дуеро і Гвадалквівар) і лише Ебро – в Середземне море. Всі головні річки Іспанії беруть свій початок в середньовисотних горах. Найбільш багатоводна річка – Ебро, витоки якої починаються в Кантабрійських горах, а Головні притоки – в Ніренеях. Середня величина річного стоку Ебро обчислюється в 17,5 млрд. Куб м. Гідроенергетичні ресурси Іспанії в масштабах Західної Європи вельми значительны. Запаси водної енергії оцінюються в 16,5 млн. квт. Щорічно можна проводити 58 млрд. квт-ч електроенергії.

Велика частина гідроресурсів зосереджено в північній частині Іспанії, де, до речі, розташовані і основні запаси вугілля. Таке положення багато в чому визначає розміщення крупних енергетичних вузлів на території країни. Наявність гідроенергетичних ресурсів є великою перевагою для інфраструктур цієї частини країни, зокрема – і для туристської індустрії.

Рослинний світ



Флора Іспанії – найбагатша в Європі: на півострові налічується до 8000 різних видів рослин. Для «вологої» Іспанії типові широколистяні ліси з домішкою вічнозелених порід в другому ярусі, соковиті багаті луги і густі верещатники. У складі деревних порід тут переважають дуб, бук, благородний каштан, ясен, клен, в'язнув, тополя. До цих листопадних видів домішуються вічнозелені – кам'яний, войлочнолистный і інші види дуба, приморська сосна. Найбагатшою і густішою зеленню покриті атлантичні схили Кантабрійських гір і Галісийський масив. У Піренеях і Кантабрійських горах чітко виражена висотна поясна. У «сухій» Іспанії лісів мало, тут панує рослинність середземноморського типу, представлена головним чином співтовариствами вічнозелених чагарників – маквісом, гаригою, а також напівчагарниками, – томилларами. До складу маквіса входять високостовбурні чагарники і невисокі дерева: дика фісташка, мирт, суничне дерево, ялівець, дика маслина, ладанник і ін. Ліси в «сухій» Іспанії зустрічаються на схилах гір і уздовж річкових долин. Для найсухішого, південно-східного району Іспанії типові чагарники гариги і трави альфа, або «еспарто». Один з різновидів гариги – хащі віялової карликової пальми – єдиної дикорослої пальми в Європі.
Значитеьная частина рослинних співтовариств Іспанії є вельми екзотичною для жителів багатьох держав і тому є одним із значущих чинників залучення сюди зарубіжних громадян.

Тваринний світ



Іспанія відрізняється досить багатим тваринним світом. На півночі країни фауна в цілому середньоєвропейського типу, в решті всіх районів країни вона відноситься до середземноморського північноафриканського типу. З ссавцям в Іспанії найбільш численні: олень, лань, косулья, сарна, гірський козел, кабан. З крупних хижаків збереглися в дуже невеликій кількості вовк, лисиця і іспанська рись, яка тепер мешкає тільки в чагарниках гирла Гвадалквівіра. У країні дуже широко поширено багато видів гризунів, зайця-русака, кролика. Пташина фауна вважається найбагатшою в Європі. Тут збереглися багато ендемічних видів (орел, пугач, зозуля, дятел і ін.). Типові для Іспанії рудий кеклик, блакитна сорока. Колонія чорних яструбів у берегів водосховища Торрехон на річці Тахо вважається найбільшою в світі. У гирлах річок, на водосховищах, в прибережних лагунах численні колонії водоплавних птахів: качок, гусаків, а також чапель, фламінго і багатьох європейських і північноафриканських видів, що прилітають сюди. З плазунів зустрічаються численні ящірки і змії, зокрема, середземноморська і іспанська гадюки, на півдні країни мешкають хамелеони.

← prev content next →