Дурович А. П., Копанев А. С. Маркетинг в туризмі: Учеб. посібник / Під загальною ред. 3. М. Горбилевой.-Мн.: «Економпресс», 1998.-400 с.

19.7. Зовнішня реклама

Зовнішня реклама є досить ефективним засобом для розповсюдження інформації про туристські послуги, оскільки розрахована насамперед на сприйняття широкими верствами населення. Проте останнім часом все більше число туристських підприємств використовують її в комплексі різних заходів імідж-реклами.

Серед різноманіття видів зовнішньої реклами можна виділити:

щитову рекламу; рекламу в місцях продажу; рекламу на транспорті.

До числа найбільш поширених необхідно віднести щитову рекламу (різні рекламні щити, панно, афіші, транспаранти, світлові вивіски, електронні табло та екрани). Вона може розміщуватися на основних транспортних і пішохідних магістралях, на площах, спортивних аренах, виставках, зупинках громадського транспорту та в інших місцях масового скупчення людей.

Реклама в місцях продажу (покажчики, фірмові вивіски, оформлення інтер'єрів офісів, приймалень і службових приміщень, спецодяг персоналу) є важливими складовими елементами фірмового стилю, що створює імідж туристського підприємства для його ділових партнерів і споживачів.

Реклама на транспорті являє собою різні рекламні повідомлення, розміщені як на бортах найрізноманітніших транспортних засобів (вантажних автомобілів, автобусів, трамваїв, тролейбусів), так і всередині салонів. Крім того, різні види зовнішньої реклами

розташовують на залізничних вокзалах, автостанціях, в аеропортах і т.д.

Перелічити всі види зовнішньої реклами досить складно, так як вона бере іноді найнесподіваніші форми (реклама на повітряних кулях, під час карнавальних ходів, на аудіокасетах, упаковці товарів і т.д.).

У зв'язку з тим, що зовнішня реклама в більшості випадків сприймається на значній відстані й на ходу, вона найчастіше представляє собою короткі та виразні повідомлення. В оформленні крупно виділяються основні елементи фірмової символіки (товарний знак, фірмові кольори і т.д.).

Найважливішою функцією зовнішньої реклами є підкріплення і доповнення інформації, поширюваної через інші засоби. При її використанні необхідно дотримуватися наступних правил. По-перше, така реклама повинна привертати увагу. По-друге, часто попадатися на очі: По-третє, рекламне звернення має бути максимально коротким, щоб його можна було прочитати на ходу. По-четверте, зміст реклами має бути зрозумілим.