Банько В.Г. Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів: Навчальний посібник. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: Дакор, 2008. — 328 с.

6.3. Бронювання та автоматичні пристрої

В відповідності з рішенням Координаційного комітету з питань боротьби зі злочинністю від 27 жовтня 1993 p., у 1994 р. розроблена та затверджена Кабінетом Міністрів України до реалізації «Комплексна програма технічного оснащення по захисту жилих приміщень».

До першочергових засобів захисту квартир віднесено встановлення протиударних вхідних дверей у квартирі, обладнання

вікон, балконів та лоджій перших поверхів захистно-декоратив-ними ґратами.

З метою реалізації заходів по виконанню положень «Комплексної програми технічної оснащеності по захисту квартир громадян на 1994-1995 р.» та вдосконалення архітектурних рішень, які плануються, головою комітету В. Гусаковим наказано введення в дію нової глави будівельних норм по проектуванню жилих будинків, занести в діючі нормативи «Жилі будинки» наступні доповнення:

— п 1.7 доповнити наступним текстом: «Лоджії, балкони та вікна в квартирах на перших поверхах багатоквартирних жилих будинків повинні мати грати».

— п 71.20 доповнити наступним текстом: «Вхідні двері в квартирі, а також елементи кріплення та замикання повинні бути посиленої конструкції із негорючих матеріалів згідно з технічними умовами».

Виготовлення вікон, дверей та інших засобів захисту від злочинності проводиться із легірованих, вуглецевих та інструментальних сталей, які не піддаються механічним діям.

Крім того, об'єкти які знаходяться під охороною, обладнані втоматичною сигналізацією.