Туристична індустрія в Китаї.

Перспективні напрямки та проблеми розвитку туристичної галузі

За даними Всесвітньої туристичної організації (UNWTO), в 2008 році подорожі за кордон здійснили майже 800 мільйонів чоловік. У 1950 році, для порівняння, міжнародних туристів було 20 мільйонів. Очікується, що до 2020 року це число зросте до півтора мільярдів у рік. За останні три десятиліття прибуток від міжнародного туризму виросла в п'ять разів.
Щорічно туристи витрачають на подорожі й пов'язані з ними витрати $ 682 млрд. Новим лідером на туристичному ринку впевнено стає Китай: у 2008 році його відвідали майже 50 мільйонів туристів.
Не пізніше 2012 року Китай стане однією з трьох найпопулярніших країн серед зарубіжних мандрівників. З таким прогнозом виступив генеральний секретар UNWTO Франческо Франжіаллі. У 2004 році Китай вже обігнав Італію, яка займала четверте місце в списку найпривабливіших для туристів країн. На третьому місці зараз США, попереду яких Франція та Іспанія. Індустрія виїзного туризму росте в Китаї більш високими темпами, ніж прогнозувалося раніше. За підсумками перших п'яти місяців 2009 року близько 16 млн. громадян КНР виїжджали за кордон, що перевищує дані за аналогічний період минулого року на 14%. При цьому частка ділових поїздок в загальному обсязі подорожей знижується.
Все більшу популярність здобувають у жителів Піднебесної тури по європейських країнах і в Північну Америку. За останній рік 34 млн. китайців виїжджали за межі країни, за цим показником Китай посідає шосте місце в світі. Такі дані були опубліковані на сайті Китайського національного туристичного бюро, повідомляє k2kapital. На думку експертів, до кінця 2012 року ця цифра може зрости до 37,4 млн. При цьому в середньому на 10% в рік зростає кількість грошей, які китайські туристи і бізнесмени витрачають під час таких поїздок.
Бум туристичної індустрії в Китаї привів до того, що Всесвітня туристична організація (UNWTO) переглянула свої колишні прогнози: Китай може зайняти четверте місце у світі за кількістю виїжджаючих за кордон громадян вже в 2010 році, а не в 2020, як передбачалося раніше. Через десять років Китай займе друге місце за обсягом ринку туризму, потіснивши Японію і Німеччину і впритул підібравшись до США: за прогнозами фахівців, у цій сфері економіки Китаю буде зайнято 75 мільйонів чоловік. За повідомленням Interfax, обсяг туристичного ринку в Китаї за станом на 2017 рік прогнозується на рівні 11 трлн. юанів ($ 1,52 трлн.). Чисельність робочих місць в цьому секторі економіки КНР, згідно з прогнозом, перевищить до2017 року 75,7 млн. У 2008 році Китай вийшов на четверте місце у світі за обсягом ринку туризму після США, Японії та Німеччини. Згідно зі статистикою, доходи індустрії туризму і подорожей в Китаї виросли в 2007 році на 13,3% в порівнянні з 2006 роком і досягли 3370 мільярдів. Юанів ($ 464 380 000 000).Всесвітня туристична організація (СОТ) буде підтримувати турпоїздки туристів різних країн світу до Китаю і з оптимізмом дивиться на перспективи розвитку китайського туризму. Про це заявив генеральний секретар СОТ Франсіско Франгіаллі у відповідному посланні начальнику Державного управління у справах туризму КНР Хе Гуанвею. У своєму посланні Хе Гуанвей підтвердив, що відвідування Китаю безпечно для туристів з країн світу.
Всі туристичні заходи в Китаї протікають нормально. Він запросив представників СОТ приїхати в Китай. Ф. Франгіаллі, високо оцінивши позитивні заходи, що приймаються туроператорами Китаю по боротьбі з серйозним гострим респіраторним синдромом, запропонував закордонним країнам дізнаватися через Інтернет про повідомленнях Держуправління у справах туризму КНР про стан SARS.
Таким чином, усі природні умови, туристичні ресурси даної країни, та розвинена структура туристичної індустрії сприяє перспективному розвитку туризму на всій території Китаю, і згодом туризм стане однією з провідних ланок економіки країни.

← prev content next →